Plotery frezująceFabryka Maszyn CNCObrabiarki CNCCutery tnąceObrabiarki 5D

Śledź nas na...

Obrabiarki cnc Maszyna cnc na youtube Frezarka
x

Aby pobrać ten plik musisz uzupełnić dane formularza Producenta Obrabiarek CNC

Rejestracja

- Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji z Fabryki Maszyn CNC - Plot Electronics

Mam już kontoZasobnik mgły olejowej.

    Zasobnik mgły olejowej przeznaczony do podawania cieczy chłodząco - smarujących, przy pomocy sprężonego powietrza oraz mgły olejowej w trakcie procesu produkcyjnego.
Może być domontowany praktycznie do każdej maszyny.
    Wykorzystywany głównie w procesach obróbki skrawaniem (np. toczenie, frezowanie, wiercenie). System ten pozwala na wykorzystanie specjalnego oleju zmieszanego z woda do smarowania oraz chłodzenia miejsca pracy frezu.
    Mieszanka oleju i wody jest podawana przy pomocy sprężonego powietrza za pomocą przewodu ciśnieniowego na głowicę skrawającą przez specjalne dysze.
    Niepodważalną i główną zaletą, jaką charakteryzuje się mgła olejowa jest bardzo wysoki współczynnik ekonomiczności tej metody w porównaniu do innych. Zasada działania mgły olejowej opiera się na zawirowaniach w płynie chłodzącym, czego dalszą konsekwencją jest powstanie aerozolu. Oszczędność jaka płynie z używania mgły olejowej jest osiągana dzięki temu, że aplikowana jest cienka warstwa oleju.
    Używana jest do smarowania maszyn, wrzecion oraz do chłodzenia.     Osiągana jest wysoka skuteczność, dzięki czemu można zastosować wyższe prędkości skrawania. Ponadto, ta technika zminimalizowanego smarowania przedłuża trwałość narzędzi jak również umożliwia szybszą obróbkę.


Wiodący producent Plot ElectronicsWiodący producent Plot Electronics